…do Prčic, kam jste si mysleli? Inu proč se tam zase jednou nepodívat a nevyhovět všem těm milým přátelským osobám. Koneckonců je to slušnost. A tak se opět jako každý rok stalo.

Minule nás šlo sedm, poměrně slušná tlupa. Tentokrát jsme s kamarádem Jirkou obměnili složení týmu a v pěti lidech jsme si troufli na 30 km trasu z opačného směru, než chodíme obvykle – a sice z Tábora. Pro nás dva to nebyla žádná premiéra, již jsme jí jednou šli a musím říci, že se mi z tras líbí asi nejvíce. Je to hlavně díky tomu, že skoro celou cestu jdete v přírodě. Například 35 km z Bystřice u Benešova v 80% trasy potkáváte asfalt (přesto jsem jí šel nejčastěji).

Z Tábora je možné jít i 43 km, absolvovat i cyklistické trasy. Na to jsme se ale letos ještě necítili. Naše túra začala na autobusovém nádraží, odtud pak kolem rybníku Jordán a podél kolejí dál a dál. Jako minulý rok se mohou fandové seznámit s orientačními body:

Tábor (start) → Stoklasná lhota → Chotoviny (1. kontrolní stanoviště) → přechod přes dálnici → Starý zámek (zřícenina bez zámků) → Borotín → Střezimíř → Větrov (větry nevanuly) → Červený újezd → Říkov (2. kontrola a kousek dál i ta třetí) → Kvašťov → Sedlec – Prčice (cíl).

Počasí se vydařilo. Přistálo na nás jen pár kapek a mastnota byla pryč, ale jinak svítilo celý den sluníčko a psi se nám pletli vesele pod nohy. Nežli vám představím fotky, rád bych uvedl několik zajímavých postřehů, které jsem si z včerejší túry, krom Denisy na zádech, odnesl:

 • Nepřeceňujte lidi, kteří tvrdí, že by si dali 40 km trasu. Nemusí to znamenat, že jí chtějí ujít za 6 hodin.
 • Nepodceňujte lidi, kteří tvrdí, že posledních 5 km je budete nosit na zádech. Udržují tempo, nesedají si o přestávkách na zem a nepustí vás ani vyčůrat.

Samozřejmě to nebylo až tak drsné, jak tvrdím. Nálada panovala skvělá a myslím, že jsme si to všichni krásně užili, bez hádek a bez tržných ran. Více už prozradí fotografie. Já se jdu mezitím ošetřit ze včerejší pěstní bit…totiž vlastně umýt si hlavu.

Chci vidět fotky…
Přejít do fotogalerie

Související články

“Mě láká velice, pochod Praha Prčice…”
Filip 18.05.2008

8 komentářů k příspěvku “Už mě zase posílají do Pr…”

 1. Terča says:

  Ahojky Filipe,
  tak jsme letos podruhé taky vyrazila do slavných Prčic. Šli jsme trasu z Petrovic, 30km a taky krásná příroda, na záčatku i rozhledna, hodně cesty lesem, takže super :-) kdyby jsi se chtěl juknout na fotky, tak na Martinově stránkách drummer.wz.cz :-)

 2. Filip says:

  Terča: Ahoj Terko, super, mrknu se stopro…jak jste tam jeli, vlakem?

 3. Terča says:

  to Filip: Autem a pak jsme se do Petrovic vraceli busem, stála jsem asi 20 min, nohy mě bolely a ještě jsem za to zaplatila 50Kč – no vydřidušiiii!!! :-( Jinak ale pochod neměl chybičku :-)

 4. Filip says:

  Tak autobus do Prahy z Prčice stojí 120 Kč, ale přiznám se, že mi to za to stálo, než jet vlakem do Heřmaniček a čekat kdoví jak dlouho na vlak a pak se tam cpát v šíleném stresu a bláhově doufat, že si sedneš. :-)

  Právě jsem se podíval na vaše fotky a super. Kolik lidí to chodí? Podle fotek to vypadalo, že ne tolik, ale zase možná jen Martin dlouho vyčkával. :-)

 5. Terča says:

  No za začátku bylo celkem dost lidí, ale pak se to rozprchlo…Takže jsme šli pak skoro sami :-), ale na přestávkách u piva se to scházelo :-D Je tam fakt hezká příroda, trasu doporučuji!

 6. Filip says:

  Terčo, fakt drsný…na to samé jsem se tě ptal minulý rok tady! :-D Koukni do diskuse:
  http://rychet­sky.vyjimecny­.cz/me-laka-velice-pochod-praha-prcice/#comment-387

 7. Terča says:

  hehe, to je mazec :-D to už je to rok,jo? schválně, jestli jsi vzpomeneš na barvu loňský botičky? :-)

 8. Filip says:

  Červená. ;-)

Zanechte komentář