Charakteristika

Shui hsien, neboli Vodní víla, je jeden z nejznámějších polozelených oolongů. Pro některé to znamená, že Vás povzbudí. Já osobně jsem ho konzumovala večer a usnutí mě nedělalo problém.

Vodní víla - čaj

Shui hsien – převzato z fantasyobchod­.cz

Příprava

V tomto případě jsem si vypůjčila text e-čajovny, kde o přípravě oolongu píší:

Obecně se doporučuje zalévat co nejvíce horkou vodou. Měl by se vkládat do vyhřáté konvičky. Lístky se opláchnou a spaří prvním zalitím, nálev se pak vylije. Doba louhování závisí na druhu oolongu, při následujících nálevech se postupně prodlužuje, vždy asi o 15 – 30 vteřin. Konvičku bychom měli pokaždé celou vyprázdnit. Důležité je také nezapomenout lístky v konvičce zalít, aby nevychladly. Možné je také konvičku občas přelít teplou vodou, a tak udržet teplotu.

Barva

Karamelově hnědá až hnědozlatá.

Vodní víla - barva

Barva čaje, převzato z probuzenyslon­.cz

Vůně

O tomto čaji se hovoří v souvislosti s vůni ořechů a já to mohu jen potvrdit. Vůně sladká, příjemná, připomínající tyto plody.

Chuť

Byla jsem vílou okouzlena. Její jemná nasládlá chuť se doslova rozplývá na jazyku. Poznáte i příchuť zmíněných oříšků, která Vám zůstane v ústech ještě dlouho po napití.

Kdy ho pít

Díky své jemnosti ho můžete pít v jakoukoliv denní i roční dobu. Já doporučuji si tento nápoj vychutnat v klidné a příjemné atmosféře. Nikdy totiž nezapomínejte na to, že prostředí a společnost ovlivňují Váš dojem z chuti čaje.

Celkový dojem

Byla jsem velmi překvapena krásnou vůní, jemnou nasládlou chutí a zároveň přijatelnou cenou. V čajovně v Mariánských Lázních mě konvička přišla na 55,–Kč.

Tuto recenzi Vám připravila a čajík vypila Maya

Chceš se také podělit se svými čajovými zážitky a obohatit tak čajovou kulturu? Ozvi se a jistě se dohodneme. Cesta čaje je všem otevřena…

Maya 10.02.2010

1 komentář k příspěvku “Shui hsien (Vodní víla)”

  1. Vodní vílu si v čajovně dávám, pokud zrovna nemám chuť experimentovat. Nikdy nezklame, je výborná. Obvykle ji objednám do mini japanu :-)

Zanechte komentář