Nedávno se mne kamarádka zeptala, že když jsem takový čajař, jestli mám zmáknuté čajovny v Praze. Přiznám se, že ve většině jsem opravdu nebyl, mám pár svých upřednostněných, do kterých chodím, ale vzhledem k tomu, že mě přátelé zásobují čaji, rád je pak také zvu ke mně.

Tato otázka a následná shoda okolností, kdy v příštích týdnech budu navštěvovat čajovny asi hodně, mne přivedla k nápadu, že bych začal sepisovat recenze na čajovny. Co vy na to?

Protože chci, aby recenze byly zaměřeny pro vás a aby byly kvalitní, sami mi zde napište která kritéria jsou pro vás zajímavá, a já se o nich rád zmíním. Ocením také, když mi dáte i tip na čajovnu, do které bych měl zajít (a nejlépe třeba rovnou s vámi) a pěkně jí zhodnotit.

V tuto chvíli mám už jednu čajovnu připravenu, vsadím se, že jí většina z vás nezná a její umístění byste možná nečekali. O to zajímavější nápad na výlet. A hned zítra se chystám shodou okolností do další! Nuže pojďme se do toho pustit, co vy na to? Pokud se vám zdá nápad čajových recenzí dobrý, čekám teď na vaše tipy čajoven a hlavně kritérií hodnocení.

Filip 28.02.2009

9 komentářů k příspěvku “Recenze čajoven”

 1. Efka says:

  Prímový nápad! Ráda s tebou do některé zajdu a nechám se o čaji poučit. :) Já mám ráda Dejvickou, U zlatého kohouta, Sivu a taky Dobrou čajovnu. Kritérium, které mě zajíma, já jestli mají kuřáci dýmek oddělená místa od čajomilců a zda se tam může kouřit cigarety (bohužel, v jedné z těch mých oblíbených je to v jednom patře dovoleno a je jí to ke škodě). Dále je pro mne důležité vědět, jestli se mnou může přijít pejsek nebo ochočený potkan a jestli jsou v ní i místa, kde se nesedí na židličkách, ale třeba na zemi na polštářcích (je to neskutečně pohodlné).

 2. David says:

  no mě většinou zajímá, pro jak velkou skupinu už je vhodný/nutný si předem rezervovat pár míst. Když nás přijde 5, jestli si ještě někam sedneme. Potom samozřejmě nejsou od věci ceny (ale ty bývají většinou všude hodně podobné). No a třeba taky ochota čajovníků a jak dlouho jim trvá příprava objednávky (protože už jsem se taky setkal s 45 minutami, což už mi nepřipadá moc přijatelný). No a jinak vesměs vše, co napsala Evča.

 3. Filip says:

  Eva: tak s těmi zvířaty, to nevím nevím. :-) Mám pocit, že správně snad nesmí zvíře do žádných lidských stravovacích zařízení, pokud nebudou pokrmem. :-) Přiznám se, že na tohle se ptát, je mi trochu proti srsti. Když ale uvidím, že to tam mají někde napsané, nebo že tam někdo takhle je, tak se o tom zmíním. To s těmi šíšami a kouřením je velmi dobrý nápad. Díky.

  David: Hele, tohle ale strašně záleží s tou rezervací. Obhlídnu podle obsazení. :-) Obecně si ale myslím, že pro 5 a víc je vhodné už rezervaci dělat. Někdy i pro dva. Ostatní návrhy taky dobrý.

  A co další? :-)

  • Filip says:

   Vím vím, v čajovně bývají obvykle pohodovější lidé. Oni ti to dovolí (byl jsem teď v jedné, kde přišel pán s pejskem, pejsek odběhl vesele do kuchyně a paní za pokladnou ho pak ještě pohladila), ale otázka je, zda by jim to nevadilo, když se to o sobě pak dočtou. A je jasné, že tento blog bude brzy postrachem všech čajoven. :-) Ale jsem ochoten udělat kompromis: pokud mi někde najdeš, že mít zvíře v restauračním zařízení (čajovně) není proti předpisům, pak to klidně zmíním a ptát se budu. ;-)

 4. klára says:

  Mě by zajímalo jak bys zhodnotil čajovnu v Růžové, a pak čajovnu na Palačáku.Díky.

 5. Markéta says:

  Pro mě je důležité příjemné prostředí, milá, ochotná a schopná obsluha. Třeba osluha v čajovně Siva je naprosto tragická a i to, co mi tam připravili nestálo za nic; kdyby tam nevystupovali břišní tanečnice, tak mě tam nikdo už nedostane. Mým favoritem je Květinová čajovna v Myslíkově ulici.

 6. Efka says:

  Fili, s těmi pejsky je to všelijak… do restaurace tě se psem taky často pustí. Samosebou je třeba se zeptat a taky by mě nenapadlo to zkoušet v nějaké mochvězdičkové. :) Čajka mi právě přijde jako místo, kde by s tím nemuseli mít problém.

 7. Ondra says:

  Bezva recenze všech čajoven v České republice:

  http://www.icajove-more.cz/cajov­na/seznam-cajoven/

Zanechte komentář