Zimu mám sice rád a když ostatní brblali, že je v Praze pořád tolik sněhu, já se radoval. Přesto všechno jsem uvítal, že už se neklepu venku na zastávce a že konečně přišlo jaro. A s prvním jarním víkendem jsem se podíval do botanické zahrady v pražské Tróji. Proč? A proč ne. :-)

Botanickou zahradu v Tróji pravidelně navštěvuji nejen kvůli tomu, že má senzační japonskou zahradu. V průběhu roku pořádá různé akce včetně nočních procházek po zahradě. V celém areálu je také možné vidět výstavy, zvláště pak fotografické, sochařské či výstavy rukodělných prací. Jako je například současná vrbová výstavka. Prodávali i vrbové proutky. Ty jsem si chtěl koupit, ale bylo mi řečeno, že když už musím koledovat, tak že si je mám pěkně natrhat. Což je pravda, takže se budu muset v nejbližších dnech vypravit na lov prutů.

S přítelkyní jsme se zašli podívat i na doznívající výstavu orchideí a také na vystoupení Taiji Akademie, kam občas chodím na výtečný čínský čaj. A protože v zahradě ještě nic nekvetlo, zaměřil jsem se fotopřístrojem právě na vystoupení Akademie. Věřím, že i vám se, alespoň v této zprostředkované formě, budou líbit. Fanoušky na facebooku a uživatele twitteru jsem vyzval k okomentování následující fotky.

póza

Vybral jsem dva komentáře, které se mi líbili:

  1. Já to rozhodně nebyl! (od @mouseho)
  2. Tak, teď mi položte celý svět na ramena a já ho unesu! (fanoušek z facebooku)

No řekněte, jak byste ji okomentovali vy?

Pokud by vám fotografie nestačily, zajděte si do Akademie, kde vás to i naučí! A na závěr ještě jedna fotografie, která se mi podařila v zahradě pořidit. Jaro sice je, ale pozor, někde se dá ještě bruslit. :-)

led v botanicke

Chci se podívat na vystoupení Taiji Akademie…


Přejít do fotogalerie…

Filip 23.03.2010

Zanechte komentář