Office2k10beta

Základní sada beta aplikací ke stažení. Zdroj: Web MS Office Beta

Jak se dalo očekávat, po vzoru Windows 7 se i připravovaný kancelářský balík aplikací Office vydal cestou betaverze, která je nyní ke stažení zdarma pro širokou veřejnost.

Kdokoliv tedy může vyzkoušet, jak to v budoucnu bude vypadat v Office 2010. Ke stažení je nutné Windows Live ID. Pomocí něj se přihlásíte, obdržíte licenční klíč a vyberete, zda chcete 32 či 64-bitovou edici. K dispozici je několik jazykových variant, ale češtinu zatím nečekejme (s tím souvisí a kontrola pravopisu a gramatiky ve wordu).

Co všechno je v beta balíku

Edice, kterou stažením získáte, není jen tak ledajaká. Jedná se o Office Professional Plus 2010 Beta a ta obsahuje kromě klasických aplikací Word, Excel, PowerPoint, Outlook také další jako je databázový Access nebo SharePoint Workspace (kdo znal z Office 2007 Groove, tak to je on) – program určený k týmové spolupráci na projektu. Kromě toho je možné samostatně stáhnout Visio (program určený pro tvorbu diagramů) a Project (program pro project management).

Na co se můžeme těšit či netěšit?

Office 2010 se opět vydávají cestou pásu karet (anglicky Ribbon), který je nyní ve všech aplikacích. Nabídky jsou tam, kde byly, sem tam něco přibylo. Novinek je mnoho, doporučuji se podívat na Maxiorla Jana Polzera, který hezky popsal novinky nejčastěji používaných aplikací.

Kdy vyprší licence?

Platnost Office 2010 Beta končí 31.10.2010, jak vyplývá z licenčních podmínek.

Zdroje

Web MS Office Beta
Extrawindows.cz
Filip 26.11.2009

2 komentářů k příspěvku “MS Office 2010 beta zdarma k vyzkoušení”

  1. Zbynda says:

    Dosti dobré a kolik ty stoji plosim vas :D

  2. Filip says:

    Kolik stojí MS Office 2010. To záleží na tom, co přesně od MS Office očekáváte. :-)

Zanechte komentář