Dobrý den, ahoj, nazdar, tě pic, hello, Gutten Tag, dobrodošli, salut, ciao, السلام عليك!

Filip RychetskyDovolte mi, abych se Vám představil. Jmenuji se Filip Rychetský a jednoho dne jsem se rozhodl, že na sebe prásknu vše co se dá, a tak jsem si založil webové stránky. Koneckonců, když jsem viděl na střední škole internetovou reklamu, kde stála typická ošátkovaná vesnická zemědělka stářím o 3 roky mladší než čert, s širokým dvouzubým úsměvem a s vidlemi, za které by se ani Poseidon stydět nemusel, a pod ní velký titulek „I ona má své webové stránky,“ nemohl jsem jen nečinně přihlížet. Navíc se říká, že kdo dnes není na „netu,“ jako by vůbec nebyl.

A tak jsem se na internetu zrodil já, trošku větší a méně uřvanější, než na porodním stole. Díky známému jsem rozběhl blog, kde se mohu vyřádit v případě, že už si se mnou nikdo nechce povídat na živo. Pro ty z Vás, kdo by jste rádi věděli, k čemu je vlastně web zaměřen, navštivte stránku O tomto webu. Pro ostatní jsem připravil i malé interview, které pro mne bylo cennou zkoušeností do budoucna, až mě bude zpovídat Marek Eben v prestižním pořadu Na Plovárně.

Tato stránka se však spíše věnuje tomu, jaký jsem. Nuže, jaký tedy vlastně jsem? Myslím, že osobnostní rysy by měli charakterizovat spíše přátelé. Nicméně mohu s klidným svědomím říci, že jsem milý, vtipný, přátelský, inteligentní, sportovně talentovaný, ale čeho si u sebe cením nejvíce, je skromnost.

Vystudoval jsem Vysokouu školu ekonomickou v Praze navazující magisterský obor Informační management na Fakultě informatiky a statistiky. K tomu vedlejší specializaci Psychologie a sociologie v řízení firmy – to pro případ, že bych chtěl psychologicky rozpitvat informatiky na posloupnost nul a jedniček.

Protože bylo ale studium náročné na šedé buňky mozkové, musel jsem je něčím živit. A tak jsem je začal motivovat prací odborného (nebo odporného?) lektora MS Office v počítačové škole Gopas. Rád předávám lidem vědomosti, takže mne práce velice bavila.

Také jsem přeložil (i když bych to měl časem ještě vylepšit) Architekturu webu, se svými studentskými kolegy jsme získali umístění v soutěži ESOP 2007, která posuzuje excelentní studentské odborné práce za sponzorského partnerství společnosti Ernst & Young. Název této práce byl „Jak na počítač pro seniory – se zaměřením na komunikační programy.“ Můžete se také podívat na webové stránky tohoto projektu.

Po dokončení studia jsem zabrousil do společnosti OKsystem, kde jsem nejprve zastával pozici obchochodního manažera, následně jsem přesedlal na projekty jako projektový manažer. V současné době tuto práci vykonávám dále ve společnosti ŠkoFIN, kde pomáhám uvést v život projekty strategického charakteru.

Více se raději vychloubat nebudu – už tohle samo o sobě stačí. Jen ještě uvedu že mezi mé koníčky patří plavání, lámu si nohy na kolečkových a ledních bruslích, případně na horách při turistice. Celkem mě baví i psát, ale to jste již asi poznali. Ideální je k této činnosti mít při sobě lahodnou misku čaje – věc, bez které by se mé smysly a žaludek neobešly. Ostatně o čajích se můžete dočíst i v přidružené rubrice. Pokud nevím, co s penězi, rád zajdu do kina či divadla. Nosím spíš trenky než slipy, na tanga se raději dívám než je mít na sobě. Muziku? Jasně! Eva a Vašek naprosto vedou! A víc si už raději vygooglujte, vyseznamujte, nebo na střeše od vrabců možná taky něco vyštěbetáte.

A co závěrem? Možná, co chystám do budoucna. Jak víte, poslední dobou se spekuluje o přímé volbě prezidenta, takže se nechme překvapit. ;-) Přeji Vám příjemný den a pokud jste vydrželi číst až sem, tak jste lepší než já!

Přejít na

O tomto webu | Interview s Filipem | Stáhnout stručný životopis | Kontaktovat mne

A jako malý bonus

Něco z repertoáru Evy a Vaška
Filip 02.03.2008

Komentování je ukončeno.