…aneb jak jsem ochutnal sushi, saké a 4 flašky vína…škyt!

Poslední měsíc se v mém životě prolíná s různými japonskými tradicemi. Nedávno jsem psal, jak mi kamarád přivezl japonskou nadílku. Teď jsem měl tu čest, že mne pozval na večeři se svými dvěma přáteli. Síly byly vyrovnané, dva Japonci, dva Češi, mluvilo se tedy japonsky a česky, plynule podle toho, kdo co uměl.

Byl to pro mne silný zážitek, poprvé jsem ochutnal sushi a dokonce jsem si mohl vyzkoušet, jak se připravuje – respektive finální fázi, kdy jsou potřebné ingredience na stole a vše se už jen zabalí do řasy nori. Byla to legrace. Roman mne instruoval, jak na to, a nakonec se mi to i docela povedlo (nerozpadlo se to). Hiroki udělal výborné saláty (zeleninový i bramborový v japonském stylu) a nakonec jsme se pořádně rozšoupli při grilování špízů, lososa a jiných masových pochutin.

Poprvé jsem také pil pravé a nefalšované saké. Nicméně jakožto cennost jsme jej jen ochutnali a pak přišla na řadu evropská baterie vín. Nemohu to rozebírat, jistě chápete, že není po desáté hodině večerní. Možná vás překvapí, že jsme nepili čaj, ale vůbec to nikomu nevadilo. Ani jednou slovo čaj nepadlo. Padaly taková slova jako dobrota, víno, lahoda, víno, víno, víííííííííííí­ííínoooooooo!

Sečteno podtrženo, večeře se vydařila, hobiti by mohli závidět. Byl to nejen gastronomický zážitek, ale také večer s příjemnými lidmi a spoustou legrace.

Malou ochutnávku japonských dobrot můžete shlédnout v přiložené fotogalerii.

A já se jdu ještě trochu prospat.

Ahoj!

Chci vidět fotky… | Přejít do fotogalerie… |

Zanechte komentář