Kultura v pražských Kobylisích – to není jen Selesiánské divadlo, městská knihovna nebo známá střelnice založena již v roce 1890. V posledních několika měsících mohou občané Kobylis a lidé, co vystupují ze stejnojmenné stanice metra C, zažít mnoho kulturních akcí v podchodu na zastávku autobusu směřující do Bohnic.

Zdejší zábavně laděná vystoupení nejsou pravděpodobně plánovaná, nečekejme tedy hudební pondělky či taneční úterky, skoro by se dalo říci, že se jedná o nahodilé akce, kdo ví. Tak jako tak se jedná o mimořádný počin místního zastupitelstva. Občané mohou být rádi, že se o ně politická honorace tak dobře stará.

Na co se tedy člověk může těšit? Standardně zde potkáváme hudebníky všech žánrů. Kytarista nám zazpívá české i zahraniční zálesácké písně, po večerech můžeme zaslechnout africké rytmy bubnů a v největší přepravní špičce je už od eskalátoru slyšet klasická hudbu houslisty – zřejmě sólista Státní opery Praha. Na své si tedy přijdou skutečně všichni. To ovšem není zcela vše.


Zvětšit mapu

Prohlédněte si okolí metra v Google Street View

Každé odpoledne se můžeme těšit na autorské čtení ze Strážné věže, po ránu pak potěší kolegové se svým časopisem „Probuďte se!“ Jdete z práce pozdě a nestihli jste nakoupit na večeři? Nezoufejte! Vedle konkurenčního drahého supermarketu se ve vestibulu najde místo i pro lahůdkáře, jehož čerstvé výběrové salámy, jitrničky a sýry lákají svou omamnou vůní i obyvatele sousedního Ládví. Ještě že jeho krámek stojí naproti zapáchajícím toaletám, které jako jediné tuto kulturu trochu kazí.

Kromě těchto relativně stálých zpestření můžeme občas přispět i na charitu, zakoupit si květiny, které již svázané drží paní postaršího věku, a někdy, zvláště v brzkých ranních hodinách, zaslechneme romantickou kakofonii místního sboru vousatých mužů, kteří velmi zdařile předstírají bezdomovce (kdyby to totiž byli bezdomovci praví, jistě by se nestrpěl zápach a špína u kašny s vodou). Podle ověřených informací se ale jedná o pracovníky blízkého Kastrálního úřadu, čímž by se i vysvětlovaly jejich občasné zvláštní hlasové transpozice.

Taková je dnes moderní kultura Kobylis a buďme za ni rádi. Vždyť v dnešní uspěchané době člověk kolikrát nemá ani čas zajít na koncert či si přečíst kvalitní knížku. Kobylisy si to uvědomují a dokonce vycházejí vstříc i mladým. Na své kulturní akce lákají například v síti Foursquare – geolokační službě umožňující sbírat body a sdílet s uživateli postřehy ze zajímavých míst.

Je tedy vidět, že se Kobylisy ubírají správným směrem a nic neponechají náhodě. Snad se podobných událostí dočkáme i na jiných zastávkách.

1 komentář k příspěvku “Metro C – Kobylisy s kulturním vyžitím”

  1. potvorka says:

    Velmi dobrý tip na kulturu, asi se k vám někdy zajedu podívat :)

Zanechte komentář