...se zpívá v písničce od Ivana Mládka. Stejně jako každý rok, i letos jsem se vydal na známý pochod. Chodíme ho s kamarádem Jirkou již od roku 2000, s přestávkou v roce 2003, kdy jsme maturovali. Nikdy jsme nešli přímo z Prahy, ale třeba se to jednou podaří. Tentokrát nás šlo sedm, takže se zvolila menší, šestadvaceti kilometrová trasa. Fotky samozřejmě nemohly chybět!

Vyrazili jsme poměrně brzy. Již v šest hodin byl sraz v metru. Na druhou stranu, když si uvědomíte, že bude pěkné parno a že vlak chvilku pojede, jste rádi, že pak nejdete od začátku v takovém vedru.

Spěšný vlak na nás čekal na Hlavním nádraží. Ani jsme si nesedli, lidu bylo, že jsem na to koukal jako puk. Vlak byl rovněž nezvykle dlouhý: tři poslední vagony tvořily klasický pantograf, k němu pak připojeno zhruba 10–15 dalších vagonů. Proto to ani asi tak nejelo a ze spěšného vlaku se rázem stal vlak pěšný.

A kam že jsme to vlastně vydali? Naše trasa začala ve vesničce jménem Olbramovice. Podle lidu, který tam vystupoval a čekal ve frontě je to zřejmě oblíbená trasa. Pamatuji si, že i já jsem jí jednou šel. Tentokrát však byla trochu pozměněna. Respektive její začátek vedoucí do Vrchotových Janovic. Tam se trasa napojuje na trasu benešovskou.

Pro fajnšmerky uvádím celou trasu:
Olbramovice (start) → Vrchotovy Janovice → Velká Lhota → Bezmíř → Vojkov → Lavičky (vesnice bez laviček) → Jesenice → Vršovice (opravdu ne ty v Praze) → Sedlec – Prčice (cíl).

Nebudu dlouho popisovat. Fotogalerie a jednotlivé komentáře totiž mluví za vše. :-) Mohu snad jen říci, že se letos pochod opět vydařil, bylo pěkné počasí a panovala dobrá nálada. Budu se opět těšit na další rok!

No a zbytek se dozvíte ve fotogalerii!

Už mě nenapínej a ukaž fotky…

22 komentářů k příspěvku ““Mě láká velice, pochod Praha Prčice…””

 1. Terča says:

  Hezký fotečky a malebná vesnická krajinka :) Taky jsem si ten pochod dala, z Petrovic=30 km a fakt super! Mám teda první botičku, příště jdu zas…Ani nohy dnes tak nebolí:D

 2. Filip says:

  Z Petrovic koukám vede nějak hodně tras, co? Jak to tam vypadá? Jde se spíš po silnici nebo krajinou? Že bych to někdy zkusil. Mě nohy taky tolik nebolej, ale ono se to možná dostaví až zítra. Za to včera jsem padnul do postele a spal jak podťatej. ;-)

 3. Lenka says:

  Moc pěkné fotky- fakt se povedly-taky se mi líbily komentáře k nim- byly opravdu trefné:-))
  Jenom jsi zapomněl zmínit tu okružní cestu po hřbitově.:-)
  A ten keř, jak jsi nevěděl jméno- je rododendron.

 4. Olda says:

  Pěkné fotky.

  Ale trasa je to pohodičková, jen taková na rozehřátí. Další den by mělo následovat něco zajímavějšího a náročnějšího.

 5. Filip says:

  Lenka: Pravda, na to jsem nějak zapomněl a přitom to bylo vtipné. Tak tedy pro ostatní:

  Když jsme došli do Vrchotových Janovic, tak se před námi objevila cedulka oznamující vzdálenost kontrolního stanoviště 150 metrů doprava. Doprava vedly schody, tak jsme tam vlezli. Byl to vchod na hřbitov. :-)

 6. Filip says:

  Olda: Tak to taky následovalo! Musel jsem umýt nádobí! Neznám nic náročnějšího. :-)

  Jen tak mimochodem, kolik km běžně chodíš ty?

 7. Jarda says:

  Vůbec se nedivím, že tam byla taková fronta. Podle oficiálních internetových stránek pochodu se každý rok účastní kolem 18tis lidí. To musí být docela maso :) Ani nechci vidět, jak to muselo vypadat v roce 1981, kdy se pochodu účastnilo nejvíce lidí v celé historii. Tenkrát šlo do Prčic celkem 35732 lidí.

  Tenhle rok mi pochod bohužel utekl, ale příští rok jdu i kdyby Izrael útočil na Stalingrad :)

  Ty tvoje komentáře se fakt nedají nečíst. Škoda že rajče nemá ještě komentáře. To by bylo reakcí :)

 8. Jarda says:

  Nechceš si instalovat nějaký modul pro náhled komentáře před odesláním ? A zkus pouvažovat nad možností registrace pro pravidelné čtenáře a přispěvatele. Ti pak mohou (myslím) komentáře upravovat i po odeslání. Mě by to docela bodlo :)

 9. Filip says:

  Já jen doplním ještě, co jsem možná mohl, že stránky pochodu Praha Prčice jsou na http://ppp.ni­pax.cz/.

  Jinak Jarda: dobrý nápad, zauvažuji nad tím modulem. Určitě by se vyplatil i mně. :-) Nad registrací stálých čtenářů jsem už uvažoval, ale jejich přednastavená práva jsou zatím skoro k ničemu. Budu muset vymyslet něco, co se pro registrované uživatele vyplatí. Jinak ani uživatel typu „návštěvník“ či „přispívající“ nemohou své komentáře měnit, teď jsem to zkoušel. A to ani v administrátorské sekci. Což je tedy velké mínus WordPressu. :-(

 10. Terča says:

  to Filip: Trasa z petrovic je usper i hodně vesniček s hospodama a stánky s občerstvením:-) Většinou se jde lesem, po ulici málo! Já večer taky hned ulehla, ale druhej den jsem si vydala na brusle a zvládla jsem trasu POdolí- Bráník:-)

 11. Terča says:

  Já tam chci taky smajlíky!!!! :)

 12. Filip says:

  Smajlíků docílíš, když mezi text a písmo vložíš mezeru. Dále pak je nutné napsat u smajlíka i nos, nikoliv jen oči a pusu. Ty máš taky nos, jak by k tomu smajlík přišel? ;-)

  Hospody a občerstvení – tam si většinou nic nedávám, vše podstatné mám s sebou.

 13. Terča says:

  AHa, jdu to vyzkoušet :-) ;-) :-D :-P

 14. Jarda says:

  Když už jsem u toho šťourání, bodlo by číslování komentářů s možností reakce na ně. Nemusí to ani být strukturované, jen se na začátek vloží v hranaté závorce číslo komentáře na který reaguješ.

  Filipe, to že WP nepřinese registrovanému uživateli nic nového bez použití dalších modulů, je jeden z důvodů, proč další web stavím na drupalu. WP jsem na svém blogu použil jen z nostalgie a proto, že na tomto hostingu Drupal nepojede na 100%.

 15. Filip says:

  Jardo, rozumím jen z poloviny, ale určitě se tě na to zeptám pak soukromě. ;-)

 16. Olda says:

  Filip: Tak já běžně chodím asi dva a půl kilometru do školy. Jinak nemám moc kam s kým chodit. Posledně, dva roky zpět, jsme byly v Nízkých Tatrách, tam jsme se s bratrem pořádně vyřádili. Začali jsme na 15 km a pořád přidávali. Poslední okruh měl 40 km a převýšení 1 200 m – nejdřív nahoru, potom dolů. Bylo to naprosto super, cítil jsem se báječně.

 17. Filip says:

  Tatry jsou fajn, byl jsem zatím jen ve Vysokých, ale na nízké jistě také časem dojde. Můj rekord je 44 km. A to byl pochod Benešov – Prčice.

 18. Olda says:

  Jo jo, deset hodin pochodu s nádherným výhledem a v krásné přírodě. Co může být lepšího?

  Ty chodíš jen do Prčic…

  V Nízkých doporučuji místo, kde jsme byli my – u Liptovského Mikuláše, v západních Tatrách. Lepší asi není, určitě pokud chceš stálé bydlení a jen chodit do okolí.

 19. Filip says:

  To není pravda, chodím různě. Benešov byl zkrátka rekord. Mám z poloviny prolezlý Hrubý Jeseník, trochu Krkonoše, z malé části Šumavu (Vydra, Srní a okolí) a Vysoké Tatry ještě prozkoumávám. :-) Pak jsem byl na Grossglockneru, ale jako malej a bylo mi špatně, takže to se nepočítá. :-) Poslední dobou na nic jiného než Prčice nebyl čas. Jinak jsme ale chodili s kamarády hodně kolem Konopiště, tam je docela dost pěkných tras.

 20. Mystic says:

  Řekla bych, že nejlepší z celého pochodu byly vdolky! :-)

 21. Filip says:

  Mystic: Vdolky a příroda! :-)

Zanechte komentář