„Mám nový foťák a půjdu ho testovat na Vyšehrad,“ psala mi nadšeně kamarádka přes ICQ. A protože jsem byl zvědavý, jak s ním bude fotit a protože jsem původně váhal, zda si nekoupit právě ten, co má, domluvili jsme se, že půjdeme testovat spolu. Nicméně, když jsem začal přemýšlet nad Vyšehradem, neměl jsem dost kreativních nápadů, co by se tam vše dalo fotit. Rozhodně je to krásné místo, ale v hlavě jsem slyšel myšlenku, která volá: „Víc prostoru, víc zeleně!“ A tak se stalo, že jsme si udělali odpolední výlet do Průhonického parku.

Průhonický park je ideální místo na výlet, romantické procházky, výlety na kole, na focení, na cokoliv. Každý si přijde na své, včetně Karkulky a vlka. Například hned u zámku si můžete dát půl litru malinovky (Nedoporučuji si jí dát těsně, než nastoupíte do houpajícího se autobusu – naštěstí to dobře dopadlo). Jeho rozloha je opravdu veliká, a tak si užije i náročnější turista. Já jsem ho před rokem s kamarádem v dubnu celý obešel. Nyní jsem se vyřádil i po fotografické stránce. Avšak je pravda, že ideální dobou pro focení je jaro, když kvetou rododendrony.

Orientační plán parku

Orientační plán parku – pro zvětšení klikněte na obrázek.

Kolem třetí hodiny odpoledne jsme tedy s Monikou vystoupili z autobusu na zastávce Průhonice. Odtud je to k zámeckému parku jen pár kroků. Stačí se rozhlédnout a zámek je tu. Trochu mne překvapilo, že vstup byl zpoplatněn. Zajímalo by mne, jak to řeší z druhé strany parku, kam jsme se před rokem dostali úplně normálně lesem z pole. Právě proto jsem se divil, že musím z peněženky lovit 20 Kč, aby mne turniket pustil.

Jakmile se jimi ale projde, čeká na vás dominanta parku – Průhonický zámek. A ihned za ním se rozprostře široká zeleň končící za devatero kopci a devatero potůčky. My jsme park celý neprošli, dostali jsme se zhruba do poloviny. Když jsme si uvědomili, že jsme už asi půlhodinu sami v parku a v dáli byl slyšet vyjící vlk na měsíc, usoudili jsme, že bude lepší se vrátit.

Výlet se nádherně vydařil, počasí nám přálo a nohy ani tak po vyzutí bot nesmrděly – co víc jsem si mohl přát! Snad jen ještě nádherné fotky. Jestli se mi podařily a nebo ne, to už budete muset posoudit sami. Přeji vám tedy pěkné koukání, třeba vás to naláká na výlet.

Přejít do fotogalerie… | Chci vidět fotky… | Více o Průhonickém parku…

Filip 29.06.2008

2 komentářů k příspěvku “Krásy Průhonického parku”

  1. Jarda says:

    V Průhonicích jsou už turnikety ? Ještě minulé léto seděl u každého většího vchodu důchodce a vybíral vstupné. I tak se tam dalo dostat několika vchody bez vstupenky. Jinak v Průhonicích je taky Dendrologická zahrada. Ta taky stojí za prohlídku. Mimochodem, kamarádka nemá účet na rajčeti ? Zajímalo by mě jaké fotky udělala ona :)

  2. Filip says:

    Kamarádka zatím nemá fotky na rajčeti…třeba jí ještě přemluvím. :-) Důchodci už tam nejsou, možná v té dendrologické zahradě. Myslím, že i tam časem zajdu.

Zanechte komentář