Již podruhé jsem se zúčastnil akce AEGON večerní inline bruslení, která se koná ve vybraných městech (letos 2× v Praze, poté v Brně a Opavě). Nadšení bruslaři si mohou zdarma vyzkoušet večerní jízdu centrem města po silnici za doprovodu hudebního vozu, policie a bruslících pořadatelů, kteří společně dohlíží na to, aby se nikomu nic nestalo. A jaké to bylo?

Protože jsem se účastnil již podruhé, a to v Praze, mám co srovnávat. Stejně jako loni jsem se těšil na kosmetický balíček od sponzora. A sponzor nezklamal. Některé věci jsem ihned po jízdě rozdal, protože celulitidu nemám – chlapi jí totiž nemají, protože to není hezké. Nicméně antiperspirant do podpaždí s látkou, která zabraňuje růst chloupků, se rozhodně bude hodit!

Bylo také příjemné, že pořadatelé rozdávali nápoje, které se v sobotním parnu opravdu hodily, a myslím že všichni ještě jednou můžeme poděkovat za skvělý nápad. Před samotnou jízdou z Palackého náměstí nám hrála hudba a bylo možné vidět všelijaké kejkle. Mezitím se prostor pěkně zaplnil. Účastníci si, stejně jako minulý rok, mohli zapůjčit brusle. K povinné výbavě patřil fluorescenční náramek na ruku, abychom byli vidět. Ale minulý rok jsme dostali rozlišovací vestičky! A já jí tolik chtěl…Těšil jsem se, že i letos tomu bude tak, že si konečně budu moct s kamarády založit floorballový tým, protože dresy bychom tím pádem měly. Ale bohužel – kde se stala chyba???

V osm hodin to začalo. Trasa byla stejná jako minulý rok. Vyjelo se z Palackého náměstí na druhý břeh Vltavy přes Palackého most. Pak ihned první zatáčkou ostře přes koleje doleva do ulice Svornosti, kde se frčí pěkně z kopce. To je asi nejkritičtější úsek. Vzpomínám si, že minulý rok se tam někdo pěkně vyválel a ostatní, včetně mě, měli co dělat, aby na něj nespadli. Letos se to snad obešlo bez pádů. Poté jsme se provedli obrátku přes Horní nábřeží a zpět po mostě na Palackého náměstí. Jízda mi přišla trochu pomalejší než loni, ale možná to je i tím, že jsem teď byl přímo vepředu, ale dost možná i tím, že pořadatelé dali více na opatrnost, což se jim vyplatilo. Těsně před Palačákem jsme zahnuli doprava a nekonečně dlouhým nábřežím jsme si to štrádovali pod Vyšehradem až k bazénu v Podolí a pak zpět na náměstí. Celou cestu fotil mobilem kamarád Petr, na jehož fotky se můžete podívat hned níže.

Měřením trasy na mapě mi vyšla přibližná vzdálenost 7,5 km. Docela by mě zajímala přesná délka trasy. Celou jízdu jsme měli za sebou okolo 21:00 – průjezd tedy trval okolo hodiny, což při takové mase docela ujde.

Přestože panovalo děsné horko, jízdu jsem si parádně užil. Možná, že se mi minulý ročník líbil více – jelo se tehdy skutečně za tmy. Minulý rok také byla větší koncentrace hezkých pořadatelek. Do příštího roku bych pořadatelům přál kvalitnější hudební aparaturu v pojízdném voze (snad se nebude sekat). Nicméně předchozí ročník se neobešel bez nehod – odjížděly plné ambulantní vozy, což se letos nestalo. Myslím si, že pořadatelům se podařilo zapracovat na opatrnosti, což u těchto akcí není nikdy na škodu. A je tomu tak dobře.

Pokud jste vyznavači inline bruslení a budete mít cestu okolo Opavy a Pardubic, stavte se tam na noční projížďku. V Opavě proběhne 15.8. a v Pardubicích 7.9. Všem ostatním, kteří chtějí vyrazit s AEGONem, doporučuji počkat na třetí ročník a nebo sledovat stránky inline školy HEPA, která rovněž pořádá noční výlety městy pod názvem BladeNights – ty jsou prý ještě lepší. Osobně jsem nebyl, ale rozhodně se chystám zajet.

A pro ty, kteří se nebojí jezdit sami, vezměte čelovku a zajeďte na jakoukoliv inline trasu v okolí. V Praze můžete vyzkoušet vltavskou jízdu kolem zoo a nebo Ladronku, o které jsem psal před rokem.

Sportu zdar a kolečkům zvlášť!

Filip 04.08.2009

Zanechte komentář