předešlém článku jsem vás zval na indickou čajovnu, která se postavila v Pražské zoologické zahradě. A jak to proběhlo a dopadlo?

Od půl deváté ráno se čajovna začala připravovat v dolní části zahrady na místě zvaném Veselovského louka. Ve 12:00 pak přišly mé sličné „spolukuchařky“ a začali jsme připravovat čajíky. Lidé mohli ochutnat tři černé indické čaje ze známých čajových oblastí – Daarjeling, pěstovaný v podhůří Himalájí, Assam, který se dnes pěstuje na obou březích řeky Brahmaputry, a pro návštěvníky nejméně známý Nilgiri (Modré hory), za kterým by jste se museli vypravit na jižní cíp Indie.

Čaje se podávali zdarma, sice bez mléka a cukru (což v Indii takřka neexistuje), ale za to s láskou uvařené. V 15:40 nechyběl ani živý vstup do Českého rozhlasu, kde jsem blekotal pěkný voloviny. Doufám, že to nikdo nevyhrabe na internetu.

Jsem moc rád, že někteří z vás přišli za čajem a zvířátky. Děkuji Ondrovi s Míšou, Petrovi a Renče s přáteli. Zbytek si můžete vychutnat na fotkách. Tak zase někdy!

Chci vidět, jak se čajovalo v zoo…

Přejít do fotogalerie…

Související články

Pozvánka na indickou čajovnu

7 komentářů k příspěvku “Jak dopadlo čajování v zoo?”

 1. LuFa says:

  Díky za info z čajování v ZOO. Fotky hezké. Jezdíš takto s čajemi častěji?

 2. efu says:

  Škoda, že jsem se nestihla zastavit… pouštěla jsem lidičky k vytouženým gaviálům celé odpoledne a pak mi přišla návštěva, která toužila projít se se mnou po zvířátkách. Doufám, že to nebylo poprvé a naposledy. ;-)

 3. Filip says:

  LuFa: Nene, to bych si nedovolil, jsem spíš amatér než profík, ale kdo ví časem. Já tam dřív pracoval, takže spíš ze staré známosti.

  efu:Já myslím, že snad Japonský den by to mohl jistit. Uvidíme, jestli mě bude zoo chtít a nebo budou mít pořádné japonské profíky. :-)

 4. efu says:

  Japonský den? O něm nevím! Bych se asi měla stydět… ty jo, to by nás mohli obléct do kimona. ;-)

 5. Filip says:

  efu:Jojo, přesně tak to vždycky bylo. A jestliže sárí nejde rozvázat, pak teprve s kimonem, to je legrace – už jsem ho měl na sobě 2×. :-) Ten den má být v zoo někdy v září, tuším. Honza a Marta budou jistě vědět konkrétně.

 6. Terča says:

  Ahojky Filipe, pěkná akcička. Chtěla jsem taky vyrazit, ale počasí mě to trochu odradilo a navíc jsem šla na hokej fandit Slávii. Jako čajovníkovi ti to moc slušelo, hned bych si od tebe dala čaj :-)

 7. Filip says:

  Terča: Díky. :-) Čaj kdykoliv, není problém. ;-)

Zanechte komentář