Jak jsem předevčírem psal, chystali jsme se s kamarádem Jirkou na inline výlet do Drážďan. Což se také zadařilo. Přivezl jsem si spoustu zážitků a fotek, o které bych se s vámi chtěl podělit. Jdeme na to!

Odkud a kam a za kolik

V úvodu bych rád řekl, že pro ty z vás, kteří se chystáte, nebudu popisovat podrobnou cestu. Ta už je totiž dobře popsaná v článku na serveru Ladronka a také na webu Světkoleček. Doporučuji si s sebou vytisknout oba články, v každém je mnoho zajímavostí a upozornění, na které je dobré nezapomenout. I díky nim jsem dnes tady. :-) Samotná mapa trasy je k dispozici na Inlinemap.net, která se dá přes menu celkem luxusně vytisknout.

K oběma článkům jen několik aktualizací: Přestože jsme jeli do vlakové zastávky Děčín – Čertova voda, je možné vyrazit už z Děčín – Přípeř. Přívoz zdražili o 30 centů (bude tedy stát aktuálně 90 centů).

Kdo by si chtěl vypočítat jízdné za vlak, doporučuji kalkulátor ČD. Mě přišlo na cca 700 Kč, pokud nepočítám okružní taxi jízdu Prahou (blíže v sekci zážitky) ale znáte to, hned zítra to bude stát o stovku víc. ;-)

Tekutiny a pochutiny

Určitě je dobré si vzít něco k pití a jídlu. Cestou sice potkáte mnoho restauračních zařízení, ale některé jsou poměrně drahé. Měl jsem s sebou 3,5 litru vody, velkou svačinu a na záchodě v Pirně jsem si natočil vodu z hajz…z kohoutku. Dohromady jsem vypil přes 5 litrů tekutin při průměrné teplotě 25 stupňů za slunečného počasí. Čůrat jsem byl jen 2× (přemýšlím, zda mám být opravdu takhle podrobný).

Strávená doba na bruslích

S Jirkou jsme moc nezastavovali, jídlo jsme měli s sebou. Ujeli jsme to za 8 hodin i s čekáním na 2 přívozy. Ale je nutné říci, že my jsme už ostřílení bruslaři a naše tempo je někdy svižnější. Počítejte tedy, že můžete být doma pozdě. Vyrazili jsme v půl desáté ráno z Děčína a v 22:00 jsem byl doma v Praze v bytě.

Už jen samé zážitky

Panečku a že jich nebylo málo! Musím říci, že jsem si to perfektně užil a v září plánuji jet ještě jednou. Povrch je ve většině úsecích perfektní a příroda k sežrání. Naše zážitky jsem shrnul k jednotlivým fotkám, které můžete navštívit na rajčeti. U každé fotky je popis, takže můžete sledovat naše vyprávění. Doufám, že si ho užijete a necháte se inspirovat. Uživatelé rajčete také mohou jednotlivé fotky komentovat. A nebo jakékoliv dojmy a dotazy klidně pište pod tento článek.

Chci vidět fotopříběh…

2 komentářů k příspěvku “Inline Děčín – Drážďany – dojmy a fotky”

 1. Tomas Martin says:

  Ahoj,

  jsem celkem ostrileny bruslar, ale rad bych vyrazil s partou mirne pokrocilych pratel, kteri 60 km neujedou Je tam nejaka rozumna sance nekde zakempovat a prespat?
  Predpokladal jsem cestu tam i zpet a udelat z toho tridenni bruslovylet.
  Diky za pripadne tipy.

  T.

  • Filip says:

   Nejsem si jistý, jak je to s ubytováním, na to by bylo nejlepší Fleaming Skates v Německu, kde jsou kempy. Nicméně i tady se dá udělat kratší trasa, protože podél cesty je téměř pořád železnice.

Zanechte komentář