Minulou neděli jsem zašel ven s kamarádkou Katkou. A protože jsme se neviděli asi rok a bylo hezky a měli jsme chuť si trochu protáhnout těla (ne, nebojte, není to laciná erotická povídka, jejímž čtením utrácíte 64 Kč za minutu), vyrazili jsme do Stromovky s létajícím talířem. A nebyli jsme sami, kdo tam také házel.

Když jsme si povídali, všímal jsem si, že kolem nás chodí nějak podezřele mnoho osob s létajícím talířem. Ale nevěnoval jsem tomu až takovou pozornost. Teprve po několika úderech talířem do hlavy, když jsme dostali nápad házet si dvěma frisbee zároveň a co nejrychleji s cílem uklouznout na trávě, spadnout a dostat v lepším případě záchvat smíchu, jsem si začal uvědomovat, že slyším ozvěnovité hlasy.

Mou obavu o brzký návrat do Bohnic vyvrátila Katka, protože tyto hlasy slyšela i ona. Usoudili jsme tedy, že jsme ještě relativně normální a že bychom té záhadě mohli přijít na kloub. Vydali jsme se tedy za dunivými tóny. Po několika set metrech jsme spatřili lepící páskou ohraničenou louku a kupu diváků se psy. V tu chvíli nám to bylo jasné. Ve Stromovce probíhá soutěž v tzv. dogfrisbee. Vzpomněl jsem si, že o této akci mluvili nedávno ve Snídani s Novou, ale nevěděl jsem, že to bude právě v termín našeho srazu. Docela nás to potěšilo, protože to, co jsme viděli za nedlouho, opravdu stálo za to.

Neuvěřitelné kreace psů a jejich páníčků s létajícími disky byly pastvou pro naše oči a foťák. Ještě, že jsem si ho vzal. Soutěže probíhaly celý den. My jsme přišli v pokročilé hodině, a tak už probíhal jen freestyle. Nicméně ne jen tak obyčejný – jednalo se totiž o velké finále o zajímavé ceny (hlavně pro pejsky – být hafíkem, taky bych se těšil z třiceti kilového granulovaného pokladu) a šlo hned o mistrovství ČR. Vítězem se stal Michal Roman se psem Jessee James. Soutěžila i jeho partnerka, jejíž choreografie mě zaujala asi nejvíce – její fenka například uměla vyskočit na ohnutá záda, posadit se a dát packu nahoru, přičemž něco podobného s packou dělala zároveň panička.

Na konci akce házeli odměnění létající talíře do publika, a tak jsme měli možnost si nějaký odnést domů. Bohužel mi však talíř, jak se nám pánům sem tam stane, vyklouzl, a zmocnila se ho slečna, která si už jeden chytla. Katce se chytit také nic nepodařilo. Ale i přesto jsme měli úsměv na obličeji, protože podobná akce stojí opravdu za to. Doporučuji všem, nejen těm, kteří mají rádi zvířata. A protože se nechci podělit jen textem, ale i obrazem, fotky jak z Matrixu jsou tu pro vás.

Chci vidět fotky… | Přejít do fotogalerie… | Český portál o psím sportu dogfrisbee

3 komentářů k příspěvku “Frisbee nejen s lidmi”

 1. Olda says:

  Věřím, že to může být velice zajímavé na pohled, ale není to týrání zvířat?

 2. Filip says:

  Je to pro ně normální sport, jako když si hrajou s míčkem. Ty létající talíře jsou speciální, aby se jim to dobře kousalo. Navíc, kdybys to viděl na živo, zjistil by jsi, že to ty psy hrozně moc baví. Tohle to cvičení by se mělo správně dělat pomocí tzv. pozitivního cvičení zvířat, nebo tak nějak se to jmenuje…dělá to třeba už i Zoopraha s lemury, lachtany apod. V podstatě jde o to, abys s nimi cvičil, když oni mají náladu a aby je to bavilo, aby se ta zvířata zaměstnala.

  Takže myslím, že odpověď zní ne, není. :-)

 3. Standa says:

  taky to doma se psem trenujem

Zanechte komentář