O víkendu jsem se s několika přáteli vydal na vlakový výlet do Drážďan, kde nás čekalo spousta zvířátek s otevřenou náručí. Vstávání v 4:50, cesta 2 hodiny, krásné počasí, krásně hluční Němci, co víc si člověk o víkendu může přát!

Vždy se rád dívám po jiných zoologických zahradách a srovnávám. Tentokrát musím říci, že Zoo Dresden není jednou z těch nejlepších, přesto má svůj zajímavý styl. Je menší, klidnější a to je někdy také důležité (pokud vedle nehrají fotbal, viz níže, a pokud tam nehraje dechovka, viz také níže). Vstupné činí 8 EUR pro dospělého. Ale pokud chcete nějaké ty peníze ušetřit, pamatujte si následující dva tipy:

  • Ušetřením za vlak dosáhnete, když jste čtyři až pět a koupíte si lístek pro 6 osob s tím, že dva nestihli vlak. Nikdo se vás neptá, a pokud přeci jen německý průvodčí položí otázku „Sechs?“ Odpovězte: „Sex? Ja, Gruppensex!“ Věřte mi, že odešel velmi rychle a byl pěkně rudý.
  • Zmrzlinu v zoo, která stojí 2€, kupujte zásadně dopoledne padesátieurovou bankovkou a buďte žena. Dostanete jí zdarma.

Jak bych zoo charakterizoval dále? V expozicích můžeme vidět různě překvapivé zoologické kombinace. Mně se prosím neptejte, soudím hlavně z toho, s jakým údivem mí kamarádi koukali na některé druhy. Ovšem čáp marabu honící opici, která je velká jako on, to mne také zarazilo. Zřejmě dominantní samec. V zoo je celá řada starších pavilonů jako opičárna, ale je vidět, že se začínají stavět modernější budovy. Zajímavý je africký pavilon, který na mne sice působil tak trochu vykradeně, ale třeba se ještě pochlapí. Každopádně mládě slona je vynikající, stejně jako žába dosahující velikosti cca 20–30 cm. Mají ale celou škálu různých ptáků, což pro mé ornitologické kamarády byly jistě kulturní orgie. Nakonec musím přiznat, že se mi fotily nejlépe.

Zahradu je možné projít během 6 hodin celou, pokud si nedáváte Schnitzel mit Kartofelnsalat za 4,50€. A pokud vám to nestačí, hned za rohem je místní fotbalový stadion. Měli jsme to štěstí a slyšeli krásný davový řev. V tu chvíli jsem si připadal jak na vystoupení jistého německého malíře pokojů. Ale rozhodně nemohu říci, že bych se nudil či nebavil. Naopak, výlet k nezaplacení místo propocení, dosáhl jsem profocení.

Nebudu tedy dlouze mluvit a to, co jsem ještě neprozradil, to prozradí fotky. Slabší nátury nechť prosím přeskočí fetišistickou pasáž v parku. Všem ostatním, nechť se fotky líbí a samozřejmě i jejich komentáře, kde si mimo jiné procvičíte i němčinu!

Tschüs!
Chci vidět fotky…
Přejít do fotogalerie

2 komentářů k příspěvku “Drážďanská zoo”

  1. Lenka says:

    Ahojky, zrovna jsem se Tě chtěla zeptat, jaká byla zoo… a koukám, už tu máš článek:-) Tak hlavně, že jste měli hezky.
    Lenka

  2. Filip says:

    Jojo, počasí bylo nádherné! A nálada skvělá.

Zanechte komentář