Pomalu ale jistě jdeme do finále. Předposlední pytlíkovou recenzí je čaj s názvem Divoká třešeň.

Teplota vody: 100°C
Mácháme 3 – 4 min


Charakteristika

Divoká třešeň je, stejně jako včerejší nepovedená tekutina, čajem černým neznámé sorty ovoněný o třešňové aroma. Mohla by to být dobrá kombinace. Už jsem jednou pil divokou višeň, což byl japonský zelený čaj Bancha a ten patřil mezi mé oblíbené.

Divoká třešeň

Vůně před zalitím

Po přivonění cítím příjemnou třešňovou – možná spíše višňovou vůni. Těžko říct. Každopádně cítím to, co bych očekával, a to je dobře.

Barva

Po vylouhování sáčku se nám tekutina zabarvila do velmi hnědé až černé barvy podobné Earl Greyi.

Třešeň - barva

Vůně po zalití

Čaj po zalití překvapivě moc nevoněl. Teprve, až když jsem se přiblížil ústy, ucítil jsem jemnou vůni třešní.

Chuť

Myslím, že čaj by to byl dobrý, kdyby všechny složky chuti byly na správném místě. Bylo poznat, že piji černý čaj, bylo poznat, že je ovoněný třešní, ale možná až příliš málo. Obě chuti se vzájemně bijí, jako kdyby spolu bojovaly. Výsledkem je pak nevýrazná chuť, ani hořká, ani sladká, zůstává na patře.

Dochucení

Myslím, že čaji chybí intenzivnější ovocná chuť. A proto bych do ní snad doporučil přidat lžičku třešňového a nebo višňového sirupu. Bohužel však žádný takový nemám na skladě.

Denní doba a k čemu jej pít

Čaj se dá pít kdykoliv. Já jsem si ho dal po obědě a souhlasil jsem sám se sebou, že by se mohl hodit k dezertu, nejlépe višňovému či ovocnému koláči, protože jsem na něj dostal velkou chuť. Nakonec jsem jí přebil chipsy.

Závěrem

Divoká třešeň má dobrý nápad – kombinace čaje s tímto ovocem se může vydařit, ale za předpokladu, že se nešetří ovocem či aroma. Tady k tomu bohužel došlo. Koneckonců to u pytlíkových čajů můžeme čekat. A tak doporučuji koupit sypaný čaj, který by mohl být lepší.

Zítra se podíváme na poslední pytlíkovou recenzi, čímž uzavřeme tento seriál a zároveň rok 2009.

Související články

Karamel se smetanou (pytlíková recenze)
Čajový adventní kalendář – parádní nápad, jak potěšit osoby blízké
Zobrazit všechny recenze…

Filip 30.12.2009

Zanechte komentář