bar

minulém článku o každoročním výletu do Prčice jsem se také zmínil o čajových koktejlech a že o nich napíši samostatný článek. Ha, je to tady! Kdo se chce báječně osvěžit v tomto skoroletním počasí, nechť čte dál.

Na prčickém náměstí je vždy v den pochodu mnoho stánků s vusenýry, perníkem, sladkým žužu, dokonce i volební kiosky politických stran. Můžete tu ale také nalézt propagační stánky sponzorů, kde je vždy něco užitečného nebo příjemného. Já bych ocenil firmu zabývající se odsmraďováním nohou, což je po pochodech (a přiznejme si, že někdy i jen tak) můj velký problém. Jestliže se v bulváru tu a tam dočtete, že zase bouchla továrna v Neratovicích, není to vždy pravda a často za to mohou mé nohy. O mých nohách bych mohl napsat samostatné vyprávění, ale už dopředu tuším, že by to nikdo nečetl, protože by blog smrděl už ve výsledcích hledání.

Letos se zde ale také vyskytl stánek společnosti Jemča. Jistě znáte jejich pytlíkové čaje. Nejdříve jsem si říkal, proč čaj. Ale vzápětí jsem si všiml nápisu „čajové koktejly“ a bylo mi to jasné. Že mě to dříve nenapadlo! Jistě, čas od času si v horkých letních dnech dám vychlazený bancha nebo sencha (japonské zelené čaje), které osvěží. Ale koktejly – to je nápad! A že to byly koktejly přímo koktejlovské.

nabidka

Dva barmani tu se svou výbavou zadarmo poskytovali osvěžení v podobě čajového mojita nebo ice tea. Jeden byl ochotný i zapózovat na foťák a se slovy: „Doufám, že to bude na facebooku!“ nadhodil sebevědomý úsměv. Tak na facabook jsem to nedal, ale tady to všichni pěkně vidíme.

kreace1 kreace2 kreace3

Protože zájem byl obrovský (jak by také ne – to se hned tak nevidí), museli jsme si chvilku počkat. Ale stálo to za to. Dokonalé na utišení žízně i na zlepšení nálady. Začínám přemýšlet o tom, že začnu dělat své vlastní čajové koktejly. Je to poměrně levná forma osvěžení a inovace. Obyčejný pytlíkový čaj tak může získat nový rozměr.

priprava hotovo

Jsem zvědavý, jestli se čajových koktejlů dočkáme na koupalištích nebo v letních centrech typu Lipno apod. Já bych si tedy rozhodně dal. A co vy? Už jste se někdo setkali s čajovými koktejly? Docela by mě zajímal váš názor. A kdyby to někdo zkoušel i připravit, budu se těšit na nápady.

Filip 21.05.2009

2 komentářů k příspěvku “Čajové koktejly – parádní osvěžení v horku”

  1. JT says:

    Ty jo, toho jsem si v cíli vůbec nevšiml… sakra… :( Ale tak vypadá to dobře! Nemáš nějaké recepty? ;)

  2. Filip says:

    Tak momentálně mě napadá akorát Tea Tonic. :-) Místo ginu chlazený čaj a sodovka. Doplnit o limetku a aby to mělo říz, nasypat tam zázvor. :-)

    A nebo Tea Margarita. Zkus a dej vědět! :-)

Zanechte komentář