Jezdíte rádi na bruslích a připadá vám, že se pohybujete pořád dokolečka a je všude plno lidí? Máte rádi netradiční zážitky? Chtěli byste zkusit na bruslích něco nového? Zkuste jezdit v noci. Teď to možná vypadá jako typická reklamní nabídka, ale opak je pravdou. Včera jsem si na inlinech poprvé vyzkoušel noční bruslení a musím říci, že to bylo vynikající, ne-li luxusní.

Několik známých mi již říkalo, že to v Praze jde. Známý bruslařský okruh Ladronka, kde přes den najdete bruslařů tolik jako Vietnamců na tržnici, nabízí i noční vyžití. Okruh je totiž osvícen lampami. Původně jsem se na to chystal se svými dvěma věrnými bruslařskými druhy (doufám, že mi to prominou, mají u mě klobásku), ale pak mi napsala kamarádka, jestli nemám čas. Dlouho jsem se nerozhodoval a bez zbytečných řečí se šlo rovnou na věc. A stálo to za to.

Kdo neví, kde Ladronka je, musel by se podívat do mapy, aby zjistil, že Bílá hora je to pravé bruslařské místo. V půl desáté večer jsme se s Mončou sešli na zastávce Vypich. Odtud je to na okruh jen pár kroků. Cestou nás ještě minulo několik neúnavných bruslařů, kteří ovšem se západem slunce pomalu ale jistě dobruslili a odešli. Zbylo nás tam dohromady asi jen šest bruslařů, z toho dva zkoušeli nějaké skokanské triky, takže dráha patřila takřka celá nám. Ladronka nabízí okruh ve tvaru osmičky. V jejích zatáčkách to byla celkem legrace – tam totiž lampy nejsou, a tak jsme si museli dávat sakra pozor, abychom nezahučeli do křoví. Ale adrenalin musí být. Navíc Monika měla pro všechny případy přichystanou čelovku, kterou jsme nakonec jednou využili – zkontrolovali, že svítí, a pak jí opět zhasli a jeli instinktivně.

Když jsme asi tak okolo 23:13:47 odcházeli, ještě tam někdo jezdil. Nedivím se. Strašně rychle mi to uteklo. Dost možná i proto, že jsem fotil. Koneckonců se na fotečky můžete podívat i vy, drazí bruslaři i nebruslaři. Tak jako tak jsem byl ale nadšen a už se zase těším, až se na noční Ladronku vydám. Doporučuji všem, kdo se rádi nechají v horkých nocích ošlehat větrem a netopýry. Máte někdo podobnou zkušenost a nebo jiný tip či názor? Podělte se v diskusi!

Chci vidět fotky…
Přejít do fotogalerie

6 komentářů k příspěvku “Bruslení v noci? Žádný problém!”

 1. Jana says:

  Prima nápad!!!

 2. Petr says:

  Už jsem ti chtěl vynadat, že jsi na nás zapomněl, ale tou klobáskou jsi to zachránil :-)

 3. LuFa says:

  Super, musím napsat, že pomalu začínám závidět. U nás máme v noci tmu :-D. Doufám, že nám přes léto vyjde trasa Nymburk – Poděbrady.

 4. Filip says:

  Petr: Snad jí budou u naší „tajné“ stezky mít. ;-)

  LuFa: Taky bych se chtěl vydat do Liberce, prý tam mají pro bruslaře dobré dráhy a to i noční. Tak můžeme zkusit případně i tohle někdy. Nymburk nám vyjde a můžeme o tom napsat společnou reportáž. :-)

 5. Katka says:

  Bezvadný nápad, s kamarádama máme tip na další brusloakci :)

 6. Petr says:

  Naše stezka je tak tajná, že o ní neví ani CIA nebo baba Kelišová :-) Takže tam klobásky budou určitě.

Zanechte komentář